Kim jest radca prawny?

#2017-10-13 01:17:29 

CycataAgata

Użytkownik

Nie ogarniam tych różnic jeśli chodzi o adwokatów czy prawników a pewnie nieraz w przyszłości będę musiała skorzystać z ich usług. Czym to się różni i na czym polegają ich usługi?
#2017-10-13 03:12:07 

electronizer

Użytkownik

Ja też tego za bardzo nie ogarniam ale z tego co wiem radcowie prawni często zatrudnieni są w firmach. Wydaje mi się że ich zadaniem jest przede wszystkim doradzanie w różnych zakresach prawa a ich zdolności są dość ograniczone. Nie mogą chyba na przykład bronić kogoś w sądzie, to jest zadanie jeśli się nie mylę dla adwokata. A prawnikami to chyba można nazywać wszystkich wykonawców związanych z prawem którzy ukończyli studia prawnicze. Więc to pewnie będzie też sędzia czy prokurator czy może nawet notariusz. Chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi, piszę tak na mój rozum :)
#2017-10-13 05:17:22 

Malizna

Użytkownik

Tak, prawnikami nazywa się wszystkich. A adwokat to chyba to samo co mecenas :) i faktycznie jego zadaniem jest obrona interesów klienta w sądzie choć jeśli się nie mylę od jakiegoś czasu funkcje i uprawnienia radcy prawnego zostały rozbudowane i on też może reprezentować klienta, na przykład firmę, dla której pracuje, w sądzie, na przykład jeśli chodzi o postepowanie skarbowe, czy w postępowaniach przed stosownymi organami. To są dość skomplikowane kwestie dla kogoś kto nie zna się dobrze na dziedzinie prawa :)
#2017-10-13 07:37:23 

CycataAgata

Użytkownik

Oj to prawda :)
#2017-10-13 08:38:30 

Sialalala

Użytkownik

Jak chcesz wiedzieć dokładnie kim jest radca prawny to zapoznaj się z tekstem z tej strony https://www.adwokat-radel.pl/kim-jest-radca-prawny. Tam jest to wytłumaczone tak dokładnie jak to tylko możliwe a przy tym prostym językiem więc na pewno od razu zrozumiesz te nieco subtelne czasami różnice między zawodami prawniczymi :) i faktycznie z tego tekstu wynika że jest tak, jak ktoś wyżej pisał, że teraz radca prawny ma funkcje podobne jak adwokat. Więc opłaca się korzystac z takich usług i często mogą być potrzebne, a wygodne jest to zwłaszcza dla firm które dzięki zatrudnieniu takiej osoby mogą zawsze mieć pewność, że postępują zgodnie z prawem. Radca może nawet, jak wskazuje nazwa, radzić, jak postępowac jeśli chodzi o taktykę firmy. Można w ten sposób zaszcżedzić sobie wiele kłopotów, nie tylko ze karbówką
#2017-10-13 08:48:54 

CycataAgata

Użytkownik

Dziękuję, teraz już wszystko wiem, najlepiej chyba było zasięgnąć porady u źródła czyli na stronie prawnika który najlepiej się na tym zna :)
#2017-10-13 11:18:21 

Lka666

Użytkownik

W ogóle na przyszłość w razie jakichś wątpliwosci polecam zawsze korzystać ze strony adwokat-radel.pl, można tam znaleźć wiele odpowiedzi na tego rodzaju pytań, opracowane szczegółowo i wyczerpująco, w dodatku jasnym językiem dla każdego więc każdy zrozumie :) nawet jeśli nie ma nic wspólnego z prawem. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015