Czy warto posłać dziecko do niepublicznego przedszkola w Poznaniu – jakie są zalety?

#2017-09-04 19:58:42 

CycataAgata

Użytkownik

Dzień dobry. Wiecie może jakie są najważniejsze zalety posłania dziecka do przedszkola prywatnego? Niedługo synek będzie musiał iść i poważnie zastanawiam się nad wyborem, nie wiem co zrobić.
#2017-09-04 20:15:34 

Lka666

Użytkownik

Wiesz co jest zabawne, czy publiczne czy niepubliczne to i tak płacisz :P Państwo finansuje parę godzin, resztę dopłacasz z własnej kieszeni, śmieszne to jest. Ja bym posłała do prywatnego, płacisz to wymagasz, w państwowym tak nie ma niestety.
#2017-09-04 22:02:13 

TiGeR

Użytkownik

Z tymi prywatnymi to też trzeba uważać, to że płacisz to nie zawsze oznacza, że będzie mega dobrze w takim miejscu. Polecam Ci iść do takiego przedszkola, pogadać z opiekunami, przejść się po nim, a i może zahaczyć jakichś rodziców, których napotkasz i popytać ich co myślą. Warto zrobić taki wywiad, naprawdę!
#2017-09-04 23:28:59 

jarek_psikuta

Użytkownik

Jeśli chodzi o poszukiwanie dobrego niepublicznego przedszkola w Poznaniu to według mnie naprawdę powinnaś sobie poczytać informacje na tej stronie http://latawce-dmuchawce.pl/o-przedszkolu/. Dobrze wyposażone miejsce z doświadczonymi opiekunami, dużym terenem zielonym, ogródkiem w którym dzieci poznają rośliny i z wychowaniem metodą Montessori, czyli ułatwianie dziecku rozwoju.
#2017-09-05 02:27:56 

CycataAgata

Użytkownik

Obiła mi się ta nazwa o uszy i właśnie sobie o tym więcej poczytałam. Na stronie latawce-dmuchawce.pl jest to zresztą bardzo dobrze opisane, ale powiedzcie czy dzieci na takich zajęciach jak w tym przedszkolu nie są nadmiernie rozpieszczane? Oferta wydaje się strasznie atrakcyjna ogólnie.
#2017-09-05 03:04:01 

jarek_psikuta

Użytkownik

Rozpieszczanie, a wychowanie to dwie różne kwestie. To, że dziecko ma swobodę to przecież nie oznacza, że będzie mogło wchodzić opiekunom na głowę. Spokojnie, nie o to w tym chodzi ;)
#2017-09-05 03:35:12 

Sialalala

Użytkownik

Moje dziecko miało właśnie styczność z metodą Montessori w poznańskim przedszkolu i powiem Ci, że jest to świetna metoda. Wszystko co jest tutaj napisane jest absolutną prawdą. Dziecko szybko poznaje własne możliwości, odnajduje pasje i ma ogromne możliwości do ich rozwijania. Do tego zajęcia połączone są tutaj jeszcze z zabawą na świeżym powietrzu, dla ludzi z blokowisk to bezcenne.
#2017-09-05 06:04:52 

CycataAgata

Użytkownik

To chyba będzie trzeba się tym zainteresować. Czyli generalnie publiczne przedszkole raczej nie?
#2017-09-05 08:20:58 

jarek_psikuta

Użytkownik

Według mnie nie warto, chyba że naprawdę brakuje Ci pieniążków wiadomo, życie różnie się nam toczy.
#2017-09-05 10:34:42 

CycataAgata

Użytkownik

Brakuje czy nie, na dziecku oszczędzać nie będę! Dzięki śliczne wszystkim za pomoc i owocną dyskusję ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015